اخبار

درخشش توانمندی‌ صنعت نفت و گاز در جولان با تحريم ها

به گزارش روابط عمومي شركت پتروپالايش اكسير ايرانيان در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران بیش از هزار و ۷۵۰ شرکت ایرانی و خارجی در بخش‌های مختلف مرتبط با صنعت نفت حضور دارند.

اهمیت حضور صنايع در نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

شرکت‌های نفت،گاز، پالایش و پتروشیمی ایران از مهم‌ترین و پیشرفته‌ترین شرکت‌ها در سطح جهانی هستند که تمامی اجزا و مجموعه‌های این حوزه را در این نمایشگاه گرد هم می‌آورند. نمایشگاه با محصولات و خدمات بسیار، بالا بودن کیفیت، ارائه‌ی خدمات در سطح بین‌المللی، با حضور شرکت‌کنندگان جهانی، بسیار بااهمیت است.

باوجود حمایت متخصصین و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، این نمایشگاه سهم بزرگی از اقتصاد و تجارت کشور را رقم میزند. غرفه‌داران ایرانی برای انجام جلسات اقتصادی و یا همچنین عقد قراردادهای بین‌المللی صادراتی حضوری پرقدرت و منحصربه‌فرد در کنار سایر رقبا دارند.

استقبال گسترده از غرفه هلدينگ پالايش نفت اصفهان و شرکت‌های تابعه

مسعود صالحي با اشاره به کیفیت و کمیت مطلوب نمایشگاه نفت و گاز ایران گفت: « امسال، استقبال از نمایشگاه تهران بسيار گسترده بوده و اين امر نشان روشني از رونق اقتصادی، رشد سرمایه‌گذاری و خودکفایی شرکت‌های صنعت نفت ایران در حوزه‌های مختلف دارد، وي در ادامه اذعان داشت: شمار بازدیدکنندگان از غرفه شركت پالايش نفت اصفهان بسیار قابل‌توجه است كه به نظر می‌رسد، دليل اصلي آن، تبدیل‌شدن پالايشگاه اصفهان به هلدينگ، تأمين نيازهای پروژه‌های نفتی و تنوع محصولات فرآورده‌های نفتی از طريق شرکت‌های زيرمجموعه و درنهایت ظرفيت لازم پالايشگاه اصفهان در جهت تأمين به نيازهای داخل كشور و خارج است».

 

بومی‌سازی کاتالیست های موردنیاز صنعت نفت در شركت پتروپالايش اكسير ايرانيان

مسعود صالحی مدير بازرسی و كنترل كيفيت به‌عنوان نماينده حاضر در نمايشگاه گفت:

«امروزه شاهد عزم و اراده کارشناسان و پژوهشگران ایرانی برای دستیابی به دانش فنی داخلی و بومی‌سازی کاتالیست­های موردنیاز صنعت نفت هستیم و امیدواریم زنجیره تأمين مواد اوليه در صنعت نفت تکمیل‌شده و بتوانیم با حضور شرکت‌های فعال ايرانی در اين زمينه در صادرات کاتالیست‌ها نیز به‌زودی وارد بازارهای جهانی شویم».

وي افزود: «شركت پتروپالايش اكسير ايرانيان در راستاي تأمين نياز پروژه‌های در دست اجراي خود، نيازمند انواع متفاوتي از كاتاليست است و در اين راستا به دنبال تأسيس شركت مستقلي است تا باهمت و پشتكار و با تکیه‌بر تخصص خود بتواند كاتاليست در نوع خاص را با ويژگي عمر طولاني توليد نموده و همچنين صادرات را نيز در برنامه توليد بلندمدت خود دارد».

 

گفتني است نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه است که سالانه با حضور جمع کثیری از شرکت‌های توانمند داخلی و خارجی درزمینهي صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برپا می‌شود، فرصت بسیار مغتنمی است تا شرکت‌های فعال در این صنعت دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازدید مجریان و متخصصان این صنعت قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *